Category Archives: Cables – kabely

USB board cable – USB porty pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

USB board cable – Port USB je standardní kabel připojení rozhraní na osobních počítačích a spotřební elektroniky. USB porty umožňují stand-alone elektronických zařízení pro připojení přes kabely k počítači (nebo sebe). USB je zkratka pro Universal Serial Bus, průmyslového standardu pro přenos na krátké vzdálenosti digitální datové komunikace. USB umožňuje data přenášet mezi zařízeními. Přes USB porty lze také dodat elektřinu přes kabel do zařízení bez vlastního napájení.
Drátové i bezdrátové verze USB standardu existují, ale pouze drátová verze zahrnuje USB porty a kabely.

LCD inverter cable – kabel invertoru displeje pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

LCD inverter cable – propojení integrovaného obvodu desky invertoru (měniče výbojky) displeje, základní desky notebooku a obvykle také kontrolního LED boardu  se stavovými diodami nacházejícími se zpravidla pod LCD panelem (displejem). Pomocí tohoto kablíku je řízen vlastní integrovaný plošný spoj také nazýván invertor, což je deska s DC/AC měničem generujícím vysoké napětí potřebné pro napájení výbojky LCD panelu zajišťující podsvícení LCD panelu (displeje). Při jeho poruše nebo poškození obvykle zhasíná displej, nelze regulovat jas či kontrast LCD panelu a nebo stavové diody nezobrazují správně aktuální stav notebooku. Dochází-li v důsledku závady tohoto dílu ztmavnutí displeje a nejsou vidět žádné data na displeji . LCD inverter cable – kabel invertoru displeje pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple je možné zakoupit na našem eshopu jako náhradní díl určený pro servis či opravu notebooku .