Category Archives: Covers – kryty

RAM cover – rámeček – kryt pevného pamětí pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

RAM cover – je plastová nebo kovová krytka pamětí pro notebooky. Chrání část základní desky a pamětové moduly , které jsou zasunuty do banku v základní desce . RAM cover – rámeček – kryt pevného pamětí pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple není možné u některých značek notebooků samostatně zakoupit , jelikož je dodáván pouze jako celek již z prvovýroby výrobce .

Informujte se u našeho obchodníka o možnosti dodání těchto dílů.

Upper cover – horní kryt pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

Upper cover – také nazýván jako Top Case, který tvoří současně s botoom case základnu notebooku . Nad klávesnicí bývají zpravidla umístěny stavové diody indikující aktuální činnost jiných částí notebooku. Při poškození plastu v oblasti uchycení kloubů často hrozí poškození displeje nesprávnou funkcí těchto kloubů, případně dalších dílů. Dále nastává nebezpečí úrazu elektrickým proudem na odkrytých kontaktech kabeláže nebo základní desky. I malé praskliny plastu v oblasti uchycení pantů displeje jsou důvodem pro výměnu dílu. Upper cover – horní kryt pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple je možné zakoupit na našem eshopu jako náhradní díl pro servis poškozeného notebooku .

LED board cover – kryt LED diod pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

LED board cover- plastová nebo kovová lišta ovládacího panelu diod a multimediálních tlačítek . Pouhým dotekem můžete ovládat například hlasitost zvuku, nebo spustit přehrávání multimédií, jako například film , hudbu a v neposlední řadě také televizní tuner . Další možností je také zapnout funkci bluetooth nebo Wifi. LED board cover – kryt LED diod pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple je možné zakoupit na našem eshopu jako náhradní díl pro notebooky , určený na servis .

LCD bezel – rámečky displeje pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

LCD bezel – je díl sloužící k zakrytí plastového rámu LCD panelu notebooku, invertoru , případně  kabeláže  displeje. Často jsou pod ním také ukryty panty displeje či jeho kovové nebo plastové výztuhy. Otvor tohoto dílu vymezuje viditelnou zobrazovací část displeje. Při poškození dílu je nutná výměna , aby nedošlo k případnému zranění samotného uživatele. LCD bezel – rámečky displeje pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple je možné zakoupit na našem eshopu samostatně jako náhradní díl .

LCD back cover – zadní kryt displeje pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

LCD back cover – slouží jako horní kryt notebooku, dále chrání displej před mechanickým poškozením, ale je především dílem celé horní části notebooku, na níž jsou upevněny ostatní díly, jako například  kabeláž displeje , invertor (měnič výbojky) ,LCD panel (display), kabeláž displeje, klouby víka (panty) notebooku, případně i kovové výztuhy brackety (držáky LCD panelu). LCD back cover – zadní kryt displeje pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple je možné zakoupit na našem eshopu jako náhradní díl pro servis .

Bottom case – spodní plastový kryt pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

Bottom case – má funkci spodního krytu těla notebooku a je základnou pro uchycení všech ostatních částí notebooku. V tomto dílu jsou uchyceny  části notebooku jako například ventilátor s chladícími prvky, pevný disk, základní deska, akumulátor, pevný disk, klouby vrchní části s LCD displejem a další.Bottom case – spodní plastový kryt pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple je možné zakoupit na našem eshopu jako náhradní díl pro servis .