Category Archives: Optical drive – optické jednotky

Optical drive – optická jednotka pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

Optical drive – Bývaly doby, kdy notebook  nedisponoval standardně optickou mechanikou. Prvopočátek byl, že výrobce přišel s disketovou mechanikou a to bylo všechno. Technologie ovšem pokročila dále . Na rozdíl od prvních dnů vzniku počítače, výrobci a prodejci notebooků dílů nabízejí mnoho různých typů optických mechanik pro notebooky a všechny mají mnoho různých funkcí.
Jednotka CD-ROM: Tato optická jednotka byla použita v prvních dnech, a může ještě se nalézat u některých starých notebooků. Ta může číst CD-ROM, a to je vše. Začalo to rychlostí 1x, a nakonec se rychlost propracovala až na neuvěřitelných  52x. Výrobci SW na tato média kopírovali různé programy a také dodnes se CD-Rom nosiče používají pro zvukový záznam .
DVD: Tato technologie se rychle se stala náhradou za standardní mechaniky CD-ROM. V prvopočátku tento systém umožňoval pouze číst DVD a CD . Novější DVD mechaniky ovšem podporují vypalování DVD-R a DVD + R disky, což umožňuje ukládání velkých dat. Disky se používají s jednovrstvou, kde kapacita je 4,5 GB  ale techologie výrobců jde rychle kupředu a je objevena nová technologie  Dual-Layer verze, umožňující dvojnásobek skladování dat na jednom médiu 8,5 GB.Blu-Ray mechanika: Blu-Ray je další generací optických médií,  nahradila  DVD jako standard pro film skladování. Tyto disky jsou stále častější ve vyšších koncových multimediálních noteboocích s vyšší pořizovací hodnotou .

Blu-Ray má stále ještě etablovat jako storage platformu, a jako pevné disky a flash disky staly dostupnější, mnoho otázka, zda optické mechaniky bude nutné v blízké budoucnosti.

Optical drive – optická jednotka pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple je možné zakoupit na našem eshopu v sekci náhradní díly .