Category Archives: RAM memory – paměť

RAM cover – rámeček – kryt pevného pamětí pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

RAM cover – je plastová nebo kovová krytka pamětí pro notebooky. Chrání část základní desky a pamětové moduly , které jsou zasunuty do banku v základní desce . RAM cover – rámeček – kryt pevného pamětí pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple není možné u některých značek notebooků samostatně zakoupit , jelikož je dodáván pouze jako celek již z prvovýroby výrobce .

Informujte se u našeho obchodníka o možnosti dodání těchto dílů.

RAM – paměti pro notebooky Acer, Asus, HP, Fujitsu, Sony, Dell, Toshiba, Lenovo, MSI, Apple

RAM – je zkratka pro Random Access Memory, a je vyslovována také jako operační paměť . RAM se skládá z malých paměťových čipů, které tvoří paměťového modulu. Tyto moduly jsou instalovány v RAM slotech (bancích) na základní desce notebooku.
Pokaždé, když otevřete program, je tato informace načtena z pevného disku do paměti RAM. To je proto, že čtení dat z paměti, je mnohem rychlejší než čtení dat z pevného disku. Spuštění programů z paměti RAM notebooku umožňuje fungovat bez prodlevy. Čím více paměti RAM má váš notebook, tím více se dá načíst dat z pevného disku do paměti RAM, která může účinně urychlit váš notebook. Ve skutečnosti, může přidáním  RAM být výhodnější, aby se výkon notebooku zrychlil , než podstupovat velmi finannčně náročný upgrade CPU.