Servis notebooků

Opravdu si troufáte na opravu notebooku svépomocí ?

Jestliže jste zavítali na tento web, pak zřejmě máte nějaký problém s Vaším notebookem. Zvažte prosím, zda opravdu máte dostatek zkušeností, informací, technické zručnosti a speciálního vybavení, které jsou potřeba pro správnou diagnostiku závady notebooku a jeho bezpečnou opravu. Objednáním náhradního dílu na sebe berete několik rizik :

  • Příčina závady Vašeho notebooku nemusí být právě tam, kde se domníváte – v takovém případě Vám zůstane servisní díl, který problém Vašeho notebooku nevyřeší.
  • Může se stát, že k opravě notebooku budete potřebovat více než jeden náhradní díl – často se stává, že závada jednoho dílu je následkem závady dílu jiného. Pak sice vyměníte jeden vadný díl, ale ten bude opětovně v krátké době poškozen dílem druhým, anebo se notebook bez výměny druhého dílu vůbec nerozjede.
  • Výměna náhradního dílu může znamenat nutnost demontáže notebooku – bez znalostí správného postupu demontáže notebooku a jeho montáže a někdy i speciálního servisního vybavení se může stát, že se k vadnému dílu vůbec nedostanete, anebo při demontáži či následné montáži notebook poškodíte.
  • Náhradní díl, který jste si objednali, může být vyráběn ve více variantách (tzv. revizích) – jestliže jste chybně identifikovali typové označení náhradního dílu a vlastního notebooku, pak se může stát, že dodaný náhradní díly nebude určen k provozu s Vaším typem notebooku, anebo k jeho zprovoznění budou nutné úpravy, na které nebudete mít dostatek zkušeností a technického vybavení.
  • Výměna dodaného dílu může vyžadovat speciální postup anebo použití speciálních pomůcek – nedodržení správného postupu může znamenat poškození notebooku
  • Oprava notebooku je prací na elektrickém zařízení, kterou jsou ze zákona oprávněny provádět pouze osoby s potřebnou kvalifikací. Tou je minimálně platné oprávnění podle příslušného paragrafu Vyhlášky č. 50/1978 Sb. Oprava notebooku bez této kvalifikace je z právního pohledu porušením zákona.

Svěřte raději opravu notebooku odborníkům

Nechcete-li podstupovat výše popsaná rizika, pak je nejlepší cestou k bezpečné opravě Vašeho notebooku svěření poškozeného přístroje do rukou odborníků na servis notebooků.

ABAX servisní centrum s.r.o. provádí odborné opravy notebooků mnoha značek již od roku 1995. Od té doby prošlo rukama našich techniků a našimi servisními přístroji na 250.000 kusů notebooků a jiné výpočetní techniky. Nabyté zkušenosti jsou zárukou profesionální práce našich techniků a garancí vysokého procenta úspěšně realizovaných oprav.

Nabízíme pozáruční servis notebooků obvyklých značek

Provádíme pozáruční servis notebooků všech značek obvyklých a rozšířených na českém trhu :

Acer servis – opravy notebooků Acer všech typových řad

Asus servis – opravy notebooků Asus všech typových řad

HP servis – opravy notebooků HP většiny typových řad

Fujitsu servis – opravy notebooků Fujitsu a Fujitsu-Siemens

Lenovo servis – opravy notebooků Lenovo a starších IBM

Toshiba servis – opravy notebooků Toshiba všech typových řad

Dell servis – opravy většiny řad a typových řad notebooků Dell

Sony servis – opravy notebooků Sony Vaio většiny typů

MSI servis – opravy notebooků MSI v ČR podporovaných typů

Samsung servis – opravy novějších typů notebooků Samsung

Packard Bell servis – opravy notebooků Packard Bell dovážených do ČR

Apple servis – opravy notebooků a komunikačních zařízení Apple

Převážnou část našich oprav směřujeme na nejrozšířenější značky notebooků, mezi něž patří Asus, Acer a HP. Proto jsme nedávno posílili servisní tým pro tyto značky o další zkušené servisní techniky, díky čemuž nyní zvládáme opravy notebooků Acer, Asus a HP ve lhůtách, vyžadovaných většinou zákazníků. Vytvořili jsme specializovaná servisní oddělení pro rychlé a levné opravy těchto značek :

Objednat servis notebooku
Servis notebooků Acer